Bērns no mēģenes?

autors: Red.

In vitro procedūras jeb ART (asistēta reproduktīvā tehnoloģija) domātas, lai ievadītu cilvēku dzīves, un ir nesaraujami saistītas arī ar cilvēka dzīves iznīcināšanu pirmsdzemdību attīstības posmā. Tādējādi tās ietver dziļi neētisku rīcību un to pielietošana būtu jāaizliedz ar likumu.

2009. gadā 300 zinātnieki nodeva Polijas deputātiem adresētu apelāciju: “Kā pētnieki un akadēmiķi mēs vēlamies publiski runāt par ļoti svarīgu jautājumu. Cilvēka dzīve sākas ieņemšanas brīdī – tas ir bioloģisks, zinātniski pierādīts fakts. In vitro procedūras paredzētas cilvēka dzīves ievadīšanai un ir nesaraujami saistītas ar cilvēka dzīves iznīcināšanu pirmsdzemdību attīstības posmā. To izmantošana ir dziļi neētiska un būtu jaaizliedz ar likumu.”
2010. gada martā 1000 veselības aprūpes dabinieku vērsās pie valdības ar lūgumu: “Saskaņā ar pašreizējo informāciju un Rietumu veselības centru pieredzi 60 – 80 procentos gadījumu in vitro iznīcina cilvēku.” Šī iemesla dēļ šī metode nevar tikt iekļauta veselības aizsardzības darbinieku dienas kārtībā, ņemot verā Hipokrāta zvērestu, kas ietver solījumu kalpot dzīvībai un iestāties par katra cilvēka veselības uzturēšanu jau no ieņemšanas brīža.
• Profesors J. Testards (Francijas Nacionālā zinātnes un pētniecības institūta goda direktors) 1982. gadā Francijā piedalījās eksperimentā, ļaujot piedzimt pirmajam bērnam, kas radīts mēģenē. Pec četriem gadiem viņš atteicās no in vitro procedūras izmantošanas, publiski paziņojot, ka šī metode ir medicīniski ļoti bīstama, turklāt izraisa lielu ētisku pārdzīvojumu.
• Zinātņu doktors Tadeušs Vasiļevskis, viens no poļu Visvairāk pieredzējušiem in vitro metodes pielietošanas aizsācējiem, atzīst: “In vitro ir joma, kur dzīvība ir nesaraujami saistīta ar nāvi. Lai šī metode būtu efektīva, jārēķinās, ka tās dēļ daži cilvēki mirst. Iespējamība sastapties nāvei un dzīvībai ir tik liela, ka man nav šaubu, ka, lietojot šo metodi, es rīkojos aplami.” Tadeušs Vasiļevskis pašlaik vada medicīnas tehnoloģijas centru.
• Profesors A. Baranovs, Krievijas Veselības ministrijas galvenais pediatrs, norāda, ka apmēram 75% bērnu, kas dzimuši ar mēģenes eksperimentu palīdzību, ir invalīdi. Sanāksmē Valsts domē viņš sacīja: “Ja valdība plāno dot naudu in vitro tehnoloģiju attīstībai, var uzreiz rezervēt arī finanses bērnu invalīdu ārstēšanai un aprūpei (…) Turklāt šī metode ir kaitīga arī mātes veselībai.”
• Ārsts Romāns Getmanovs (Krievija) pievērš uzmanību tam, ka trūkst konkrētu datu par dzīvajām personām, kas dzimušas ar in vitro metodēm. “Fakts, ka televīzijas šovu bērni dzimuši pēc in vitro metodēm, mani nepārliecina. Mums vajadzētu saņemt oficiālus statistikas datus, nevis paļauties uz reklāmu. Mums nepieciešama informācija par to, kādas ģimenes rada bērnus no mēģenēm, ar ko tie slimo, ar ko neslimo, kādi ir viņu bērni utt.” Pirmais bērns no mēģenes piedzima 1978. gadā, tādējādi mums būtu vajadzīga ilgtermiņa dokumentācija par šo bērnu ar mākslīgo apaugļošanu. “Kamēr nav publicēti statistikas dati par to, kāda veselība ir mēģenēs radītiem bērniem, es uzskatu, ka viss nav kārtībā,” rezumē Getmanovs.

Medicīniskie fakti:

• Tikai 4,2 % mākslīgās apaugļošanas ceļā radušos bērnu izdzīvo.
• Četrkārt palielinājusies in vitro bērnu mirstība dzemdību laikā.
• Divas reizes biežāk in vitro radītie bērni slimo ar neiroortopēdiskajām slimībām.
• Starp mātēm, kas bērnu ieņēmušas mākslīgās apaugļošanas ceļā, trīs reizes pieaugusi mirstība dzemdību laikā.
• Četrkārt palielinājies olnīcu vēža risks.
Polijas cilvēka dzīvības aizsardzības organizācija ziņo: “Mēs iestājamies pret dziļi neētisko, necilvēcīgo in vitro metožu izmantošanu un atgādinām, ka ir daudzkārt efektīvāki un lētāki veidi, kā palīdzēt laulātajiem iemantot bērniņu.” Vairāk informācijas varat iegūt interneta vietnē: www.pro-life.pl.

nākamais atpakaļ

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86