Patiesa Dieva meklējumos

autors: Bartłomiej Grysa

“Tu esi mans Dievs. Tev par mani jārūpējas. Kā tu vari atstāt mani šajās ļaunajās rokās? Es nezinu, ko šie cilvēki mēģina izdarīt ar mani, bet es zinu, ka Tu būsi ar mani un kādu dienu es redzēšu un satikšu Tevi”.

“Kāds, kurš nes sevī” Korānu

Vairāk nekā divi miljardi cilvēku nekad nav dzirdējuši patiesību par Jēzu Kristu. Pie tādiem cilvēkiem piederēja arī Mustafa, kura bērnība ritēja Ēģiptes dienvidos reliģiozā musulmaņu mājas atmosfērā.
Piecu gadu vecumā puisēns sava tēvoča vadībā sāka mācības. Tā bija Korāna lasīšana klasiskā arābu mēlē un visa satura iegaumēšana. Pirms tam Mustafa to jau daudzkārt bija dzirdējis mošejā vai pa radio. Bez tam viņa vecāki dažreiz aicināja savās mājas cilvēkus, kuri specializējās Korāna deklamēšanā, devīgi viņiem par to maksājot.
Mustafa bija spējīgs skolnieks, neskatoties uz to, ka valoda, kuru izmantoja ikdienā, stipri atšķīrās no tās, ar kuru viņš saskārās Korānā. Visas grāmatas iegaumēšana no galvas viņam aizņēma septiņus gadus. Kad Mustafam bija 12 gadu, viņu sāka dēvēt par hafiz – “kāds, kurš nes sevī” Korānu, kaut gan līdz vidusskolas beigām, kā pats atzīst, nezināja daudzu šīs grāmatas vārdu nozīmi. Musulmaņu zinātnieka karjera zēnam bija atvērta. Apkārtējie viņu jau sāka saukt par mazo šeihu (musulmaņu garīdznieku).
Kad Mustafa bija 13 gadus vecs, ar viņu notika kaut kas tāds, kas ievērojami iespaidoja vēlāko garīgo dzīvi. Kā viņš teicis kādā intervijā, skolas gados iegūto zinību iespaidā radušās pietiekami lielas dusmas uz kristiešiem un jūdiem. Stundās viņš daudzkārt dzirdēja, īpaši no ticības mācības skolotājiem, ka visu ēģiptiešu problēmu avots ir jūdi un kristieši. Jaunā puiša sirdī kaut kas sāka vārīties. Iespēja atmaksāt par “netaisnībām” no kristiešu puses radās ļoti ātri. Netālu dzīvoja kāds kristīgo ēģiptiešu jeb koptu priesteris. Katru dienu viņš gāja šo ceļu no savām mājām līdz baznīcai. Mustafa nolēma to izmantot un kādu dienu sāka apmētāt viņu ar akmeņiem. Priesteris ar asiņojošu galvu nonāca slimnīcā. Pēc izrakstīšanās viņš atnāca pie zēna mājas – viņš pazina viņa ģimeni – un mierīgi aprunājās. Mustafam šī tikšanās bija pārsteigums: pirmoreiz viņš redzēja, ka kristieši nemeklē ne atriebību, ne arī grib pret viņu izturēties tāpat kā viņš bija rīkojies. Priesteris atnāca pie Mustafas, lai pateiktu, ka viņš viņam piedod. “Tevī ir uguns – viņš teica puisim – kurai vispirms jāaptver tevi, iekams aizdedzina citus”. Šī tikšanās atstāja uz Mustafu milzīgu iespaidu.

Vairāk: Mīliet viens otru! 11/2016

iepriekšējā   |   nākamais atpakaļ

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86