Jēzū atpazina Mesiju

autors: ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Satriecošais atgriešanās stāsts, ko atstājis Polijas ebrejs Daniels Osvalds Rufeisens, baskāju karmelīts, kurš dzīvoja no 1922. līdz 1998. gadam, liecina, ka vaļsirdīgi patiesības meklējumi vienmēr ved pie personiskas tikšanās ar Jēzu Kristu, kurš dzīvo, māca, piedod visus grēkus un ved uz debesīm katoļu Baznīcā.

Bērnība un jaunība

Osvalds Rufeisens (Oswald Rufeisen) piedzima 1922. gada 29. janvārī Zadziele ciematā Krakovas provincē. Viņa vecāki bija “daļēji ebreji” – nenēsāja tradicionālo tērpu, bet mājās runāja poļu valodā. Kad Osvaldam bija 12 gadu, viņš pievienojās jauniešu cionistu AKIBA organizācijai, kuras mērķis bija ebreju atgriešanās Palestīnā un Izraēla valsts atdzimšana bijušās Dāvida Karalistes robežās. Zēns šajā organizācijā apguva pašdisciplīnas iemaņas, ievērojot atturību ēšanā un dzeršanā, tāpat arī nomācot tieksmi pēc dejām, izpriecām, izšķērdības un greznības. Tā bija laba rakstura skola. Osvaldam nebija grūti pieņemt patiesību, ka kristieša dzīvē ir nepieciešama pašdisciplīna, pašaizliedzība un askētisms.
1939. gada maijā Osvalds pabeidza skolu. Tā paša gada 1. septembrī nacistiskā Vācija negaidīti iebruka Polijā – sākās II pasaules karš. Jau nākamajā dienā Osvalds ar vecākiem un brāli Leonu bēga no vācu karapulkiem. Krakovā iesēdās vilcienā, kas brauca austrumu virzienā, uz Ļvovu. Vācieši bombardēja un apšaudīja neaizsargātās bēgošo civiliedzīvotāju rindas. Pēc septiņām dienām Rufeisenu ģimene bija spiesta atstāt vilcienu un tālāk doties kājām. Pēc divām ceļā pavadītām dienām vecāki nolēma atgriezties mājās, bet Osvaldam un Leonam izdevās nokļūt padomju karapulku okupētā zonā, lai caur Ļvovu nokļūtu Viļņā un vēlāk emigrētu uz Palestīnu. Redzot kara nežēlību, Osvalds saprata, ka līdz tādām nelikumībām un mežonībai nonāk tad, ja demokrātiski ievēlēta valdība atmet Dievu un Viņa likumus. Jauneklis bija pārliecināts, ka tikai ticīgu, pašaizliedzīgu, godprātīgu un taisnīgu cilvēku kopiena, kuru vada taisnīgi cilvēki, var garantēt mieru, kas ir nepieciešams nosacījums, lai sabiedrība veiksmīgi attīstītos un dzīvotu laimīgu dzīvi.

Vairāk: Mīliet viens otru! 11/2016

nākamais atpakaļ

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86